26 października 2021

silnikove.pl

Blog dla kierowców dotyczący najważniejszych aspektów pojazdu.

Liqui moly

Olej Liqui Moly 10W40

Liqui Moly jest niemiecką firmą, która specjalizuje się w produkcji smarów, olejów i różnych dodatków. Firma kojarzy się w Polsce głównie z olejami silnikowymi. Producent oferuje oleje i smary do samochodów, motocykli, a także rowerów.

Olej Liqui Moly do silników benzynowych i Diesla

Olej Liqui Moly 10W40 jest półsyntetykiem, który zawiera formułę sprawiającą, że warstwa dwusiarczku molibdenu osadza się na wszystkich powierzchniach, podlegających procesowi tarcia. Liqui Moly 10W40 zmniejsza zużycie oleju i paliwa. Zapewnia ochronę przy niskich, a także wysokich temperaturach. Jest to olej całoroczny. Przeznaczony do silników benzynowych oraz Diesla, także tych z turbodoładowaniem.

Liqui Moly 10W40 jest idealny do nowoczesnych silników

Olej Liqui Moly 10W40 można stosować w silnikach samochodów osobowych, a także lekkich samochodach dostawczych. Olej świetnie czyści silnik i nie dopuszcza do powstawania czarnego szlamu. Zapewnia odpowiednie smarowanie od momentu rozruchu silnika.

Firma nie jest aż tak popularna w Polsce, jak inne marki, ale po zapoznaniu się z opiniami łatwo wywnioskować, że wyróżnia się na tle konkurencji. Jedną z wielu zalet jest z pewnością cena, która jest bardzo przystępna. Olej Liqui Moly 10W40 można kupić w bańkach 5 litrowych, a to ma spore znaczenia dla wielu klientów. Marka jest coraz bardziej doceniana przez klientów i coraz częściej wybierana.